Książki dla okładkowych srok

Książki dla okładkowych srok

Okładkowe sroki to czytelnicy, którzy uwielbiają ładne wydania książek. Kupują je ze względu na wygląd – okładki czy wnętrza. W większości przypadków są to pozycje, które dobrze znają. Zachwycają wyglądem, stylem i tym czymś, co przykuwa wzrok. Są to droższe, w większości kolekcjonerskie wydania, których ceny potrafią wzrosnąć kilkukrotnie.

Minalima

Kolorowy sklep prowadzony przez duet projektantów graficznych, którzy pracowali przy filmach o Harrym Potterze. Nazwa pochodzi od nazwisk – Mina oraz Lima. Wspólnie tworzą grafiki i ilustracje do książek, nie tylko o młodym czarodzieju, ale także do innych kultowych bajek – na przykład Pinokio, Piękna i bestia czy Piotruś Pan. W sklepie online i stacjonarnym można kupić przepiękne wydania w twardych oprawach. Nie są to jednak zwykłe pozycje. W ich wnętrzu kryją się ciekawe, ruchome elementy, które pozwalają na uzyskanie efektu trójwymiarowości. Obecnie nie ma polskich wydań, ale można znaleźć książki po angielsku czy niemiecku. Cena za egzemplarz różni się w zależności od pozycji. Waha się od 20 funtów (ok. 100-120 zł) wzwyż. Można zamówić za pośrednictwem polskich księgarni.

Barnes and Noble

Barnes & Noble Booksellers to księgarnia, która prowadzi ponad 600 sklepów w USA. Wśród asortymentu możesz znaleźć klasykę literatury w pięknych wydaniach. Boki poszczególnych pozycji zostały pokryte kolorem złotym, a na twardych oprawach graficy umieścili najważniejsze elementy. W pięknych okładkach może zaleźć na przykład „The Complete Sherlock Holmes”, „Dracula”, „Murder on the Orient Express and Other Hercule Poirot Mysteries”. Stylowych, wyjątkowych okładek szukaj w kolekcji „Barnes & Noble Flexibound Editions” lub „Barnes & Noble Pocket Leather Editions”. Ceny wahają się od ok. 20 dolarów wzwyż, w zależności od wybranej pozycji.

Illumicrate

Książki dla okładkowych srok
Książki dla okładkowych srok

Marka powstała z myślą o pięknych książkach, które inspirują. Wśród ekskluzywnych wydań można znaleźć całą serię Bridgerton autorstwa Julii Quinn. Każda część ma inny kolor, a ustawione obok siebie grzbiety tworzą dom, w którego oknach znajdują się sylwetki poszczególnych bohaterów. To prawdziwie ekskluzywne wydanie, dostępne jest jedynie na stronie firmy. Wyceniono je na 110 funtów, a do kosztów trzeba doliczyć stawkę VAT oraz transport. Pierwotnie było dedykowane jedynie subskrybentom. Być może pojawi się na rynku wtórnym. 

Wydawnictwo dolnośląskie

Coś z polskiego podwórka? Proszę bardzo! Wydawnictwo dolnośląskie z okazji 100-lecia twórczości Agathy Christie wydało luksusową kolekcję, która pierwotnie miała liczyć dziesięć najpopularniejszych kryminałów, które wyszły spod pióra autorki. Fanom twórczości oraz ładnych okładek spodobały się nowe wydania do tego stopnia, że kolekcja liczy coraz więcej pozycji. Każda z nich ma twardą oprawę, jest utrzymana w jednym kolorze, dzięki czemu po ustawieniu kilku na grzbietach maluje się piękna tęcza. Napisy i detale zostały pokryte specjalną złotą lub srebrną folią. Całość prezentuje się elegancko i z pewnością zachwyci niejedną osobę.

Zysk i S-ka, Świat książki

Wśród perełek na uwagę zasługuje również wydawnictwo Zysk i S-ka i pozycje z serii Arsene Lupin. Również zostały oprawione w twardą okładkę, a na jej froncie znajdują się ciekawe elementy, które pięknie mienią się w świetle. Idealnie oddają wiktoriański klimat. Jeżeli szukasz tych pozycji w miękkiej okładce, to wydawnictwo Świat Książki wydało je w mniejszym formacie. Są bardziej minimalistyczne, a okładka została pokryta specjalnym, fakturowym papierem. Dzięki temu jest książka jest szorstka w dotyku, a tym samym sprawia wrażenie ekskluzywnego wydania. Obie pozycje znajdziesz w praktycznie każdej księgarni.

Nasza księgarnia

Wśród wyjątkowych wydań na uwagę zasługują również „Muminki. Zebrane. Część 1, a także druga. To zbiór stworzony z okazji stulecia wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zebrano dziewięć książek Tove Jansson i umieszczono je w dwóch eleganckich tomach. Okładki zostały utrzymane w kolorach pastelowych, a we wnętrzu każdej z książek kryje się wiele ilustracji autorki. To propozycja, która przypadnie do gustu, nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Jeżeli jesteś fanem pięknych i wyjątkowych okładek, to warto dołączyć do zbiorów, któreś z wymienionych propozycji. Z pewnością będą nie tylko ładnie się prezentować, ale także będą miały wartość kolekcjonerską. Znajdź swoje ulubione książki w zupełnie nowych, ekskluzywnych wydaniach!

Możesz również polubić