Jak kompaktowo spakować walizkę?

Jak kompaktowo spakować walizkę?

Wyjazdy, nawet te krótkie niosą ze sobą wiele pozytywnych emocji i wspomnień. W wielu osobach grozę budzi pakowanie walizki i jej rozpakowanie po powrocie z urlopu. Jeżeli lecisz samolotem, to doskonale wiesz, że bagaż musi mieć określone wymiary i nie przekraczać określonej przez przewoźnika wagi. Jak zapakować najpotrzebniejsze rzeczy?

Lista to podstawa

Weź kartkę papieru i przygotuj listę. Określ, czego potrzebujesz z podziałem na dokumenty, kosmetyki, ubrania i dodatki. Nie zapomnij uwzględnić w nich dowodu czy paszportu, karty zdrowia, czy ubezpieczenia jeżeli jest potrzebne w wydrukowanej wersji. Kosmetyki zgodnie z odpowiednimi zaleceniami przelej do odpowiednich, przezroczystych pojemników. Znajdziesz je w drogerii. Ubrania przygotuj zgodne z miejscem, do którego się udajesz. By odpowiednio zaplanować zawartość walizki, możesz skorzystać ze specjalnych planerów podróżnych lub aplikacji. Nie odkładaj również pakowania na ostatni moment. Jeżeli planujesz zakupy, to koniecznie zostaw nieco wolnego miejsca.

Nie zapomnij również o zabraniu podręcznej apteczki. Powinien zaleźć się w środku lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, termometr, płyn do odkażania ran, plastry, bandaż i przyjmowane na stałe leki. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, wzbogać ją o odpowiednie produkty, sól fizjologiczną, coś na ukąszenia czy do odciągania kataru. Przyda się również maść na otarcia czy odparzenia.

Organizacja walizki

Kluczem do odpowiedniego pakowania jest organizacja walizki. Najpotrzebniejsze rzeczy włóż na górę. Jeżeli będziesz potrzebować dostać się do jej wnętrza bez problemu znajdziesz je i wyciągniesz. Ubrania warto rolować – będą mniej pogniecione i więcej się zmieści. Najcięższe rzeczy włóż na dół od strony kółek. Ułóż tam buty, bluzy czy kurkę. Najcięższe i największe buty załóż na nogi. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w małej walizce. Jeżeli zabierasz na przykład kapelusz, ułóż go rondem do walizki. Środek wypełnij, na przykład skarpetkami. Pasek do spodni ułóż wzdłuż długiego boku walizki – nie zwijaj go w ślimaka.  Jeżeli zabierasz ze sobą większą ilość gotówki pamiętaj, by ją umiejętnie schować. Rozłóż ją w różnych miejscach. Świetnie się do tego sprawdzi na przykład etui do okularów czy puste opakowanie na przykład po szmince. W walizce powinien znaleźć się także worek na brudne ubrania. Dzięki temu nawet w małym bagażu będzie panował porządek. Warto również zrobić zdjęcie zawartości walizki. Będzie łatwiej ją ponownie zapakować i przy okazji sprawdzić, czy wszystkie niezbędne rzeczy znajdują się w środku.

 Jak kompaktowo spakować walizkę?

Bagaż podręczny

Pamiętaj, by najważniejsze rzeczy włożyć do bagażu podręcznego. Dokumenty, w tym paszport, karty płatnicze, gotówkę, a także cenne przedmioty oraz elektronikę – laptop, aparat, czy biżuterię miej zawsze przy sobie. Warto również wrzucić do niego bluzę lub sweter – pamiętaj, że w samolocie lub po przylocie może być chłodno. Do bagażu podręcznego warto również zapakować bieliznę i koszulkę na zmianę w razie gdyby bagaż rejestrowany nie dotarł. Warto również zabrać więcej leków, jeżeli przyjmujesz je na stałe. W razie opóźnienia lotu nie będziesz musiał stresować się, że zabraknie preparatu. W środku umieść również ładowarkę do telefonu czy laptopa, powerbank czy aparat.

Kosmetyczka

Komu raz w kosmetyczce nie wylał się produkt, niech pierwszy rzuci kamieniem. W trakcie pakowania zadbaj o to, by każda butelka była odpowiednio zakręcona. Korki i szyjki zaklej taśmą klejącą. Wówczas istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że kosmetyk się wyleje lub butelka rozszczelni. Przed wylotem warto sprawdzić, jakich produktów nie można zabrać ze sobą do samolotu. Przelewając produkty do mniejszych opakowań, możesz również zaoszczędzić miejsce. Warto z tego skorzystać. Zabierz również środki higieniczne.

Każdy bagaż powinien być podpisany. W tym celu warto zakupić specjalny identyfikator z zamykanym okienkiem na dane osobowe. Dzięki temu w razie zgubienia będzie można odesłać go do domu. Warto również umieścić walizkę w dedykowanym pokrowcu lub owinąć go folią strecz. Dzięki temu można zapobiec uszkodzeniu zamka czy wgnieceniom walizki.

W dzień wyjazdu potrzebne rzeczy zostaw na wierzchu. Zapakuj je do bagażu podręcznego. Warto również zainwestować w wagę do bagażu. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy nie przekroczyłeś dopuszczanego ciężaru. Buty umieść w dedykowanych workach, dzięki czemu nie pobrudzą pozostałych ubrań. W ten sposób kompleksowo zadbasz o swój bagaż i będziesz przygotowany na każdą ewentualność.

Możesz również polubić