Śladami Harr’ego Pottera – wycieczka do Londynu

Śladami Harr’ego Pottera – wycieczka do Londynu

Londyn to przepiękne miasto, które każdego dnia prezentuje swój urok. Bilety lotnicze z Polski można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Noclegi wahają się od kilkuset złotych za dobę. Wszystko zależy od lokalizacji i Twoich wymagań. Jeżeli chcesz przeżyć fantastyczną przygodę, koniecznie zapisz nazwy lokacji, do których warto się udać. Wiele miejsc można odwiedzić całkowicie za darmo, gdyż mieszczą się najczęściej w środku miasta. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, by poczuć prawdziwą magię!

London King’s Cross – Peron 9 i ¾

To miejsce musisz koniecznie odwiedzić. W końcu to tutaj cała przygoda nabrała rozpędu. Na cześć młodego czarodzieja powstało miejsce dla fanów, w którym mieści się napis oraz połowa rozpędzonego, wbijającego się w ścianę wózka na bagaże. Na miejscu można zrobić sobie zdjęcie. Obsługa oferuje również możliwość założenia szalika i trzyma go tak, by efekt na fotografii przypominał bieg. Obok znajdziesz sklep wypełniony gadżetami i ubraniami ze świata Harrego Pottera. Na dworzec bez większych problemów dostaniesz się metrem, stacja King’s Cross St. Pancras. Atrakcja jest darmowa, ale do zdjęcia czasami ustawiają się kolejki.

Śladami Harr’ego Pottera – wycieczka do Londynu

Warner Bros Studio

Prawdziwa perełka i must see dla każdego fana. To tutaj znajdziesz dom przy Privet Drive, obejrzysz Express Hogwart, wnętrze chatki Hagrida czy lochy profesora Snape’a. Tutaj jest dosłownie wszystko. Szachy czarodziejów, ulica Pokątna, a nawet Wrzeszcząca Chata i Błędny Rycerz. Samo zwiedzanie trwa około siedmiu godzin. Jeżeli chcesz nieco dłużej pooglądać, zarezerwuj sobie cały dzień. Na miejscu znajduje się również strefa gastro, a także wyjątkowy sklep z pamiątkami. Wejście do studia kosztuje ok. 50 funtów dla osoby dorosłej. Budynki znajdują się poza miastem, ale dojazd jest stosunkowo prosty. Autobus miejski podjeżdża pod samo studio.

Christ Church College

Oxfort to prawdziwa kolebka uniwersyteckiego życia. To tutaj znajdziesz miejsce, które pełniło rolę Wielkiej Sali. Jadalnia w Christ Church College pojawiała się wielokrotnie. Nie tylko jako miejsce do spożywania posiłków, ale także do codziennych spotkań czy ważnych wydarzeń. Jest oddalone o ok. 60 km od centrum Londynu. Droga transportem miejskim zajmuje około półtorej godziny.

Te lokacje również warto odwiedzić!

Millenium Footbridge – ten most z pewnością poznają fani, gdyż miał swój moment w ekranizacji szóstej części – Harry Potter i Książę Półkrwi. Możesz wybrać się na spacer i przejść na drugą stronę. Tuż obok kładki znajduje się teatr The Globe. Jeżeli wysiądziesz na stacji metra London Bridge, z pewnością go nie ominiesz.

Piccadilly Circus to jedno z tych miejsc, które będąc w Londynie, musisz odwiedzić. Zawsze żywe, pełne świateł i reklam. To tutaj w Ekranizacji Insygniów Śmierci troje przyjaciół omal nie wpada pod rozpędzony autobus tuż po ucieczce z wesela brata Weasley’a. Metrem dojedziesz, wysiadając na stacji Piccadilly Circus Station.

W londyńskim Zoo znajduje się pawilon z gadami. To właśnie tam Harry pierwszy raz miał okazję poznać swoje zdolności – mowę wężów. Wizyta w tym miejscu z pewnością będzie magiczna. Może Ty także odnajdziesz swoje zdolności? Zoo znajduje się w Regent’s Park, dokładnie po przeciwnej stronie od Madame Tussauds. Możesz skorzystać z metra i wysiąść na stacji Baker Street (przy okazji odwiedzić słynnego detektywa), Mornington Crescent lub Regent’s Park i dojść kawałek pieszo. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z autobusu, który zwiezie Cię prawie pod samo wejście.

Leadenhall Market – to tutaj nakręcono część scen z ulicy Pokątnej. Wejście do Dziurawego Kotła oraz charakterystyczny, półkolisty sufit z pewnością pamiętasz z pierwszej części filmu. Znajdziesz tam wiele sklepów i miejsc z jedzeniem.

Wyjątkowe lokacje znajdziesz także w Szkocji. Jeżeli wybierasz się na kilkudniową wycieczkę do Londynu i chcesz zobaczyć, jak wyglądają filmowe miejsca, to koniecznie zapisz w telefonie ich nazwy. Z pewnością poradzisz sobie z poruszaniem się po mieście, do odpowiednich lokalizacji prowadzi zazwyczaj więcej niż jedna linia metra. Nie zapomnij również zrobić sobie zdjęcia pod Big Benem czy Tower Bridge, a także pójść na pyszną popołudniową herbatę.

Możesz również polubić